• Wojewódzki Konkurs z Fizyki

• Z przyjemnością informujemy, żę Paweł Ślipek uczeń klasy 8a, został finalistą w Wojewódźkim Konkursie z Fizyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Dzień liczby Pi

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto, które my celebrujemy z wielkim entuzjazmem i rozmachem. Uczniowie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach: konkursie sprawdzającym wiedzę matematyczną „1 z 10” (najlepszy okazał się Antonii Trembaczewski z kl.7a), „Genialny umysł” na zapamiętanie cyfr rozwinięcia liczby Pi (niepokonana była Karolina Nowak z kl.6b, która zapamiętała 277 cyfr), konkurach plastycznych „Pisanka wielkanocna”(najpiękniejsza w wykonaniu Wiktorii Szecówki z kl.6a) i „Portret Pi”, układania Kostki Rubika na czas (ponownie podium dla Karoliny Nowak z kl.6b z czasem 34s) oraz konkursie „Kuchenne rewolucje z Pi” (wszystkie wypieki były dziełem kulinarnym na miarę Masterchefa, wystarczy spojrzeć na zdjęcia). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym dzisiejszy dzień był wspaniałym matematycznym świętem. Było kreatywnie, przepysznie, twórczo.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• We wtorek 27 lutego reprezentacja klas 1-3 w liczbie 11 recytatorów wzięła udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Poziom zaprezentowanych utworów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: pani Teresa Banaś, pani Anna Biedal-Tarska i pan Andrzej Kanclerz postanowiło przyznać po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie.

Zuzanna Stolarek, Wojciech Nazwalski – I miejsce.

Anastazja Nowicka, Maja Osadnik – II miejsce.

Natalia Gąsior, Jakub bielawski – III miejsce.

Kajetan Poźniak – wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a zdobywcy pierwszego miejsca będą reprezentowali szkołę w etapie gminnym.

• Dni Bezpiecznego Internetu

• W naszej szkole jak co roku podczas zajęć z Edukacji Informatycznej oraz Informatyki nauczyciele prowadzący lekcje wprowadzają uczniów w świat bezpiecznego Internetu. Korzystając z matriałów przygotowanych dla najmłodszych przedstawiamy problemy oraz niebezpieczeństwa wraz z możliwymi rozwiązaniami, czy odpowiednim zachowaniem.

Dla najmłodszych przedstawiamy pakiet: "Owce w sieci". Zachęcamy również rodziców do zapoznania się z materiałami dostępnymi dla wszystkich ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci nie zależy tylko od szkoły, powinniśmy skupiać się na nim wszyscy współpracując.

Pakiet "Owce w sieci" zawiera:
            Scenariusze zajęć z wykorzystaniem serii trzyminutowych kreskówek, których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Filmy odwołują się do motywów ludowych i bajkowych, ale odzwierciedlają również współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową oraz obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący, jak uniknąć zagrożeń. Pakiet jest dostępny na stronie.

• PACZKA Z PLECACZKA

• Zapraszamy do włączenia się w kolejną akcję charytatywną, organizowaną w ramach wolontariatu szkolnego" "PACZKA Z PLECACZKA".

Tym razem pomagamy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej z Ośrodka w Rusinowicach. Pragniemy wypełnić 20 plecaków dziecięcych przyborami plastycznymi, któe będą służyły dzieciom podczas turnusów rehabilitacyjnych.

Zbieramy:
            - bloki techniczne A4 i A3 (białe i kolorowe)
            - kredki
            - nożyczki
            - klej,
            - plastelinę,
            - batoniki,
            - chusteczki nawilżone

oraz wszystkie drobiazgi, które można wykożystać przy pracach plastycznych np.: piórka, ozdoby itp.

Akcja trwa do 29 lutego, a dary można przekazywać p. Joannie Michlik-Kaczmarek (wychowawczyni III D) lub katechetom.

• Na podstawie art. 37.7 RODO informuję, że Inspektorem ochrony danych (IOD) jest pan Maciej Korzuch a zastępcą IOD jest pani Ewa Sosinka. Kontakt do IOD: biuro@protecton.pl