• VI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ

• W środę 17 kwietnia odbył się finał VI Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej. W tym roku odbywał się pod hasłem Małe jest piękne – perełki architektury i malarstwa Powiatu Tarnogórskiego. Uroczystość prowadziła pani Danuta Wowro. Gościem specjalnym był artysta plastyk prof. Werner Lubos, który zapoznał zebranych ze swoimi inspiracjami. Pani Katarzyna Derbis wygłosiła wykład na temat perełek architektonicznych ziemi tarnogórskiej. Uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne uczniów „Piętnastki”.

Na koniec pani dyrektor Teresa Banaś wręczyła nagrody uczniom startującym w dwóch kategoriach: plastycznej i wiedzowej.

W kategorii plastycznej (klasy 1 - 3):

1 miejsce – Natalia Kargól SP 6 oraz Kacper Klajner (SP z Tąpkowic)

2 miejsce – Lena Kaczmarek SP 15 oraz Paulina Jurek (SP 11)

3 miejsce – Laura Zawielak SP 11 oraz Kinga Brynkus (SP 11)

W konkursie wiedzy (klasy 4 – 8):

1 miejsce – Robert Kaczmarczyk i Patryk Jaruszowic (SP z Potempy)

2 miejsce – Emilia Wasylów i Milena Kurcz (SP z Wojski)

3 miejsce – Franciszek Skrzypczyk i Szymon Osiński (SP 8)

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody, których zakupienie było możliwe dzięki wsparciu sponsorów, a byli nimi:

1. Urząd Miasta Tarnowskie Góry

2. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach

3. Firma Office Support

4. Tarnogórskie Centrum Kultury TCK w Tarnowskich Górach

5. Firma Veolia Tarnowskie Góry

6. Firma Strong PC

7. Rada Dzielnicy Stare Tarnowice

8. Firma Handlowo Usługowa MAŁGOSIA

9. Strefa Ruchu

10. Korty Tenisowe Laryszów

11. Stowarzyszenie Dziedzictwo

12. Be Clever szkoła językowa

13. Clan for YOU szkoła językowa

14. Park Wodny Tarnowskie Góry

15. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

16. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 15

17. Ogrodnictwo WOJEWODZIC

18. AZ Biuro

19. Towarzystwo Sportowe Tarnowiczanka

• Wojewódzki Konkurs z Fizyki

• Z przyjemnością informujemy, żę Paweł Ślipek uczeń klasy 8a, został finalistą w Wojewódźkim Konkursie z Fizyki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Dzień liczby Pi

• 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto, które my celebrujemy z wielkim entuzjazmem i rozmachem. Uczniowie uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach: konkursie sprawdzającym wiedzę matematyczną „1 z 10” (najlepszy okazał się Antonii Trembaczewski z kl.7a), „Genialny umysł” na zapamiętanie cyfr rozwinięcia liczby Pi (niepokonana była Karolina Nowak z kl.6b, która zapamiętała 277 cyfr), konkurach plastycznych „Pisanka wielkanocna”(najpiękniejsza w wykonaniu Wiktorii Szecówki z kl.6a) i „Portret Pi”, układania Kostki Rubika na czas (ponownie podium dla Karoliny Nowak z kl.6b z czasem 34s) oraz konkursie „Kuchenne rewolucje z Pi” (wszystkie wypieki były dziełem kulinarnym na miarę Masterchefa, wystarczy spojrzeć na zdjęcia). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom, dzięki którym dzisiejszy dzień był wspaniałym matematycznym świętem. Było kreatywnie, przepysznie, twórczo.

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• We wtorek 27 lutego reprezentacja klas 1-3 w liczbie 11 recytatorów wzięła udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Poziom zaprezentowanych utworów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: pani Teresa Banaś, pani Anna Biedal-Tarska i pan Andrzej Kanclerz postanowiło przyznać po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie.

Zuzanna Stolarek, Wojciech Nazwalski – I miejsce.

Anastazja Nowicka, Maja Osadnik – II miejsce.

Natalia Gąsior, Jakub bielawski – III miejsce.

Kajetan Poźniak – wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a zdobywcy pierwszego miejsca będą reprezentowali szkołę w etapie gminnym.

• Dni Bezpiecznego Internetu

• W naszej szkole jak co roku podczas zajęć z Edukacji Informatycznej oraz Informatyki nauczyciele prowadzący lekcje wprowadzają uczniów w świat bezpiecznego Internetu. Korzystając z matriałów przygotowanych dla najmłodszych przedstawiamy problemy oraz niebezpieczeństwa wraz z możliwymi rozwiązaniami, czy odpowiednim zachowaniem.

Dla najmłodszych przedstawiamy pakiet: "Owce w sieci". Zachęcamy również rodziców do zapoznania się z materiałami dostępnymi dla wszystkich ponieważ bezpieczeństwo naszych dzieci nie zależy tylko od szkoły, powinniśmy skupiać się na nim wszyscy współpracując.

Pakiet "Owce w sieci" zawiera:
            Scenariusze zajęć z wykorzystaniem serii trzyminutowych kreskówek, których celem jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Filmy odwołują się do motywów ludowych i bajkowych, ale odzwierciedlają również współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową oraz obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący, jak uniknąć zagrożeń. Pakiet jest dostępny na stronie.