Nawigacja

Wolontariat Szkolny

"Piętnastka dzieciom..."

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich

zwraca się z prośbą do ludzi wielkiego serca o wsparcie akcji pomocy dla dzieci z gliwickiej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.

Najpotrzebniejsze na ten moment produkty to:
 • pieluszki jednorazowe
 • chusteczki wilgotne
 • kaszki dla dzieci
 • soki typu Bobo Frut
 • obiadki dla dzieci w słoiczkach
 • witaminy dla dzieci np. w żelkach
 • dla starszych dzieci: gry planszowe, sprzęty elektroniczne, które pozwolą dzieciom zapełnić czas spędzany w izolacji

Prosimy o włączenie się w naszą akcje w dniach od 8-17 czerwca 2020r.
Przyniesione rzeczy można zostawić w przedsionku wejścia głównego szkoły (od ul. Litewskiej), w godzinach od 7.00-15.00

Mandona

Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórkę na roczne utrzymanie i edukację Mandony - dziewczynki z Zambii w ramach akcji "Adopcja Serca" do dnia 10 lutego 2020r. Zgodnie z umową adopcyjną raz w roku przekazujemy do ośrodka misyjnego kwotę 200 dolarów. Nadwyżka zostanie przeznaczona na wysłanie paczki w czerwcu bieżącego roku.
Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy.
 
Poniżej zamieszczamy życzenia świąteczno-noworoczne, które otrzymaliśmy od koordynatorów programu "Adopcja Serca" oraz najnowsze zdjęcia Mandony. Na stoliku znajdują się artykuły żywnościowe i środki czystości zakupione z funduszy, które wysłaliśmy w ubiegłym roku szkolnym.
 

Świąteczna zbiórka - Podziękowania

Serdecznie dziękujemy za dary przekazane dla Domu Małego Dziecka w Gliwicach. Poniżej publikujemy zdjęcia, na których widać, jak wiele ubrań, środków czystości, artykułów żywnościowych i zabawek udało się zebrać dzięki Państwa ofiarności. Zamieszczamy także podziękowania otrzymane od siostry Aurelii ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, które prowadzą placówkę:

"Kochani! Wasze dobre serce i otwartość na potrzeby małych sierot to dla nas ogromny dar (...) Daliście nam dużo radości. Niech Wam Pan Bóg błogosławi."

 

Świąteczna zbiórka dla wychowanków Domu Małego Dziecka w Gliwicach.

Podobnie jak w ubiegłym roku prosimy o wsparcie wszystkich dobroczyńców z wielkim sercem. Potrzebne są:  ubranka ( również używane), kosmetyki dla dzieci, pieluszki jednorazowe, jedzenie dla dzieci ( kaszki, słoiczki, itp), drobne zabawki, ozdoby do włosów, kolorowe skarpetki, itp.
W placówce przebywają dzieci od 3 miesiąca życia do 6 roku. Akcja trwa do 10 grudnia.
Dary można składać u katechetów i w sali klasy 2b (u wychowawcy Joanny Michlik-Kaczmarek)
 

 

Dzień Pluszowego Misia

 
 
25 listopada to Dzień Pluszowego Misia. Również w naszej szkole można było zobaczyć uśmiechnięte buzie przytulone do dużych i małych misiaczków. Uczennica klasy IVa - Laura wraz z mamą zabrały pluszaki do dzieci niedowidzących i niewidomych, a także przebywających na oddziale pediatrycznym w Chorzowie. Janusz Korczak powiedział: Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Cieszymy się, że są wśród nas osoby, które niosą radość do miejsc, które kojarzą się nam z bólem, smutkiem i samotnością. Gratulujemy odważnego świadectwa dzielenia się czasem, dobrem oraz sercem z drugim człowiekiem.
 

KONTAKT

 • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach
  ul. Litewska 6
  42-612 Tarnowskie Góry
 • tel. 32 285 51 16
  fax: 32 285 51 16
  e-mail: szkola_15@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć