Wolontariat biblioteczny

W bibliotece szkolnej podejmowane są różnorakie przedsięwzięcia mające na celu twórcze aktywizowanie uczniów.

Jedną z takich inicjatyw jest wolontariat biblioteczny. Od grudnia 2018 roku pięć uczennic klasy VIIIa propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych, czytając im książki i tworząc plastyczne interpretacje poznanych utworów.

W środę 9 stycznia uczennice pod opieką pani Katarzyny Stankiewicz udały się do Przedszkola nr 17, aby wystawić spektakl pt. Czerwony Kapturek. Miał on charakter teatralnego happeningu i spotkał się z ciepłym przyjęciem przedszkolaków. W planie są następne przedstawienia.

W dniu 16.01.2019r. dziewczęta z kl. 8a pod opieką p. Kasi Stankiewicz i we współpracy z p. Martą Raczyńską-Zawadzką, z chęcią wzięły udział w kolejnym przedsięwzięciu propagującym głośne czytanie dzieciom. Tym razem udały się do naszej szkolnej świetlicy, czytając dzieciom jedną z baśni braci Grimm. Akcja po raz kolejny spotkała się z zainteresowaniem ze strony dzieci.

Uczennice klasy VIIIa działające w wolontariacie bibliotecznym tym razem czytały wiersze o zwierzętach dzieciom ze świetlicy szkolnej. Po przedstawieniu utworów zadaniem słuchaczy było wykonanie ilustracji. Największą popularnością cieszyła się bajka Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli”.