Lekcja Samorządności w Urzędzie Miejskim

Co symbolizują kolory biały, czarny i żółty w tarnogórskim herbie? Jakie wydarzenie miało miejsce w 1528 roku? Dlaczego gwarkowie nosili brązowe ubranie? O czym obraduje się w sali sesyjnej Ratusza? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź poznali Uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich.
W jesienne popołudnie, 9 października 2019 r., Ósmoklasiści naszej szkoły wzięli udział w lekcji samorządności zorganizowanej w tarnogórskim Urzędzie Miejskim (Ratuszu). Uczniowie spotkali się z Panem Burmistrzem, pogłębili wiedzę na temat Gminy Tarnowskie Góry i ościennych gmin, herbu Miasta Gwarków oraz struktury organizacyjnej urzędu. Młodzież odwiedziła również Muzeum, gdzie w trakcie zajęć warsztatowych przybliżono sylwetki sławnych osób, które na przestrzeni wieków odwiedziły Srebrne Miasto.