• Regulamin Dyskotek Szkolnych

• REGULAMIN DYSKOTEK SZKOLNYCH

ORGANIZOWANYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 15

IM. GWARKÓW TARNOGORSKICH

1. Dyskoteki odbywają się w terminie wyznaczonym przez Samorząd Uczniowski w porozumieniu z dyrektorem szkoły i przeznaczone są jedynie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich.
          2. Dyskoteki są ogólnodostępne i bezpłatne.
          3. Informacja o dyskotece będzie ogłaszana tydzień przed zaplanowanym terminem (tablica ogłoszeń) oraz dziennik elektroniczny.
          4. Przewodniczący klasy sporządza na komputerze listę osób chętnych do udziału w dyskotece.
          5. Przewodniczący klasy dostarcza listę opiekunowi Samorządu Uczniowskiego – najpóźniej na dwa dni przed planowaną dyskoteką.
          6. Uczniowie przychodzą na dyskotekę punktualnie.
          7. Uczniowie są wpuszczani na teren dyskoteki do 20 minut od planowanej godziny rozpoczęcia dyskoteki.
          8. Uczniowie przynoszą zgodę (załącznik 1) podpisaną przez rodziców/prawnych opiekunów.
          9. Uczeń nieposiadający zgody podpisanej przez rodziców/prawnych opiekunów nie może wziąć udziału w dyskotece.
          10. Rodzice/prawni opiekunowie zobowiązuje się, w trakcie trwania dyskoteki do bycia dostępnymi pod telefonem z opiekunami dyskoteki.
          11. Rodzice/prawni opiekunowie organizują bezpieczny odbiór dziecka za szkoły po dyskotece.
          12. Z dyskoteki szkolnej uczeń zostaje odebrany jedynie przez rodzica/prawnego opiekuna lub upoważnioną przez rodzica osobę pełnoletnią.
          13. Podczas dyskoteki uczniowie zobowiązani są do przestrzegania regulaminów szkolnych, Statutu Szkolnego i przebywać tylko w wyznaczonych przez opiekunów miejscach.
          14. Nieprzestrzeganie punktu 13 tego regulaminu może skutkować przerwaniem lub zakończeniem dyskoteki (decydują opiekunowie) oraz wyciagnięciem konsekwencji zgodnych ze Statutem Szkoły.
          15. W przypadku przerwania dyskoteki dla ucznia/uczniów opiekunowie mają obowiązek poinformowania rodziców/prawnych opiekunów. 16. Opiekę podczas dyskoteki sprawują nauczyciele (według przyjętego przez dyrektora harmonogramu).
          16. Dyżurujący nauczyciel jest zobowiązany do terminowego objęcia dyżuru w miejscu wskazanym przez dyrektora szkoły i do aktywnego działania na rzecz bezpieczeństwa uczniów.
          17. Do zadań nauczyciela opiekuna należy:
          • odnotowanie na liście obecności dziecka;
          • sprawdzenie poprawności wypełnionej zgody (załącznik nr 1) – ze zwróceniem szczególnej uwagi na to kto odbiera ucznia po zakończonej dyskotece.
          1. Z ważnej przyczyny dyrektor szkoły może odwołać planowaną dyskotekę np. żałoba, zagrożenie bezpieczeństwa uczestników, itp.
          2. Samorząd Uczniowski jest odpowiedzialny przygotowanie i posprzątanie pomieszczeń po dyskotece.
          3. Zmian w niniejszym regulaminie można dokonywać, na początku każdego roku szkolnego, na wniosek dyrektora szkoły, rady pedagogicznej, rady rodziców, samorządu uczniowskiego jednak po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną.
          4. Regulamin obowiązuje od chwili jego ogłoszenia.
          Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2023 r.