• Okręgowa olimpiada młodzieży w sportach wędkarskich

• W dniu 21 maja 2022 r. na stawie Kokotek oraz stadionie Burloch Arena w miejscowości Ruda Śląska odbyła się okręgowa olimpiada młodzieży w sportach wędkarskich. Olimpiadę rozpoczął o godzinie 7:00 sędzia główny przedstawiając regulamin zawodów wędkarskich. O godzinie 9:00 24 młodych wędkarzy z 9 kół rozpoczęło pierwsza konkurencję olimpiady. Niestety pogoda w tym dniu nie pomagała młodzieży i silny wiatr skutecznie utrudniał połowy. Po trzygodzinnych zawodach /konkurencja spławik/ poznaliśmy pierwszych liderów klasyfikacji. Po pierwszej konkurencji wszyscy udali się na stadion Burloch Arena gdzie na wszystkich uczestników, opiekunów i organizatorów czekał ciepły obiad a następnie rozpoczęły się następne konkurencje olimpijskie. Według ustalonej rotacji trzy kategorie wiekowe U-12, U-14, U-16 rozpoczęły swoje konkurencje. Wiatr w dalszym ciągu nie pomagał co było szczególnie widoczne w konkurencjach rzutowych.

W kategorii U-14 Dawid SKÓRA indywidualnie - drugie miejsce.

W teście wiedzy ekologiczno - wędkarskiej - trzecie miejsce

W trójboju spinningowym - drugie miejsce

W zawodach sprawnościowych - pierwsze miejsce

Na zakończenie dla najlepszych zawodników czekały puchary a na wszystkich zawodników nagrody rzeczowe oraz gadżety reklamowe naszego okręgu. Z-ca przewodniczącego Komisji ds. Młodzieży podał nominacje do reprezentacji okręgu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach wędkarskich Ślesin 09-12.06.2022 r.