• Dokarmiamy ptaki

• Nadchodzi upragniona zima. Dla dzieciaków to niesamowita radość, jednak dla ptaków - kłopot - nie mają jedzenia. Uczniowie naszej szkoły postanowili pomóc ptaszkom przetrwać zimę i przygotowali dla nich pyszne ciasteczka z ziaren, smalcu i żelatyny. Włożyli je  w przyniesione foremki i zostawili do zastygnięcia. Wojtek przyniósł karmnik.  Gdy wszystko było gotowe, uczniowie zaprosili Panią Dyrektor na wycieczkę do SZKOLNEGO OGRODU. Tam wspólnie zawieszali przygotowane przez siebie ciasteczka w karmnikach i na drzewkach. Dla ptaków to niesamowity ratunek, a dla uczniów satysfakcja, że mogli pomóc ptakom. Teraz przez  okna mogą podglądać i obserwować zwierzątka, które przylatują, by skosztować tych pyszności.

PAMIĘTAJMY!!!  Ptaszkami trzeba opiekować się całą zimę

• Warsztaty papiernicze

• W dniu 9 grudnia w naszej szkole obyły się warsztaty papiernicze.Uczniowie zapoznali się z krótką historią papieru. Każdy z uczniów wykonał kartkę papieru czerpanego wraz z zatopionymi płatkami kwiatów w masie papierniczej. Następnie uczniowie pisali gęsim piórem oraz odciskali pieczęci lakowe.

FotorelacjaWarsztaty papiernicze

• Święto szkoły

• 5 grudnia 2022r. społeczność szkolna brała udział w obchodach Dnia Patrona.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pani Mirosława Śnietka śpiewała na śląską nutę razem z uczniami klasy 7a, natomiast pan Piotr Gładki - tarnogórski hodowca gołębi pocztowych - snuł ciekawe opowieści na temat swej życiowej pasji. Wszechstronne możliwości artystyczne zaprezentowali uczniowie zarówno klas starszych, jak i młodszych.

Obchody Dnia Patrona to okazja do kultywowania śląskich tradycji i wartości.