• Komunikat Zarządu Metropolitalnego

• Dzieci i młodzież (od 7 lat do 16 rocznicy urodzin) korzystające z tzw. ulgi metropolitalnej mogą nadal korzystać z karty ŚKUP.

Zakodowane ulgi są i będą widoczne. Natomiast uczniowie, którzy planowali zakodować uprawnienie do bezpłatnych przejazdów, do czasu pełnej sprawności systemy, mogą podróżować z dokumentem potwierdzającym wiek oraz miejsce zamieszkania.

• PASOWANIE NA ŚWIETLICOWEGO GWARKA

• W czwartek 29 października w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na świetlicowego gwarka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, a uroczystość prowadzili uczniowie z klasy 2a. Uroczystość rozpoczął koncert skrzypcowy Basi Nikoniuk. Następnie uczniowie musieli wykazać się znajomością regulaminu świetlicy, odpowiadali na trudne zagadki i czytali trudne do wypowiedzenia słowa. Pani dyrektor Teresa Banaś oceniła bardzo wysoko przygotowanie uczniów. Teraz można już było przystąpić do złożenia przysięgi i pasowania. Każdy uczeń otrzymał „Dyplom świetlicowego gwarka”. Uroczystość zakończyły występy wokalne i taneczne klasy 2a. Od dziś pierwszoklasiści będą przychodzili na świetlicę jako świadomi swoich praw i obowiązków.

• Zaprojektuj umiejętności przyszłości

• Z radością informujemy, że w konkursie „Zaprojektuj umiejętności przyszłości” zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach uczniowie klasy 7A Oskar Gąsiorowski, Karol Jasiok oraz Antoni Trembaczewski zajęli III miejsce. Chłopcy wykazali się ogromną pomysłowością podczas tworzenia prezentacji „Medycyna przyszłości” oraz dużą wiedzą z zakresu systemu edukacji i rynku pracy. Gratulujemy! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wsparcie przedsięwzięcia.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani Bożeny Kalinowskiej i pani Barbary Polki-Przeworskiej przygotowali piękną akademię. Były wiersze, piosenki, utwory instrumentalne oraz wzruszająca prezentacja, w której wypowiadali się dawni absolwenci „Piętnastki”, dziś jej nauczyciele i rodzice. Pani dyrektor Teresa Banaś wręczyła wyróżniającym się pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora. Szczególnie uhonorowana została pani Joanna Michlik-Kaczmarek, ponieważ otrzymała Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.