• PASOWANIE NA ŚWIETLICOWEGO GWARKA

• W czwartek 29 października w świetlicy szkolnej odbyło się „Pasowanie na świetlicowego gwarka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych, a uroczystość prowadzili uczniowie z klasy 2a. Uroczystość rozpoczął koncert skrzypcowy Basi Nikoniuk. Następnie uczniowie musieli wykazać się znajomością regulaminu świetlicy, odpowiadali na trudne zagadki i czytali trudne do wypowiedzenia słowa. Pani dyrektor Teresa Banaś oceniła bardzo wysoko przygotowanie uczniów. Teraz można już było przystąpić do złożenia przysięgi i pasowania. Każdy uczeń otrzymał „Dyplom świetlicowego gwarka”. Uroczystość zakończyły występy wokalne i taneczne klasy 2a. Od dziś pierwszoklasiści będą przychodzili na świetlicę jako świadomi swoich praw i obowiązków.

• Zaprojektuj umiejętności przyszłości

• Z radością informujemy, że w konkursie „Zaprojektuj umiejętności przyszłości” zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach uczniowie klasy 7A Oskar Gąsiorowski, Karol Jasiok oraz Antoni Trembaczewski zajęli III miejsce. Chłopcy wykazali się ogromną pomysłowością podczas tworzenia prezentacji „Medycyna przyszłości” oraz dużą wiedzą z zakresu systemu edukacji i rynku pracy. Gratulujemy! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wsparcie przedsięwzięcia.

• Dzień Edukacji Narodowej

• W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem pani Bożeny Kalinowskiej i pani Barbary Polki-Przeworskiej przygotowali piękną akademię. Były wiersze, piosenki, utwory instrumentalne oraz wzruszająca prezentacja, w której wypowiadali się dawni absolwenci „Piętnastki”, dziś jej nauczyciele i rodzice. Pani dyrektor Teresa Banaś wręczyła wyróżniającym się pedagogom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora. Szczególnie uhonorowana została pani Joanna Michlik-Kaczmarek, ponieważ otrzymała Nagrodę Burmistrza. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

• Światowy Dzień Zwierząt

• Światowy Dzień Zwierząt to okazja, by zwrócić uwagę na los bezdomnych psów i kotów. Minisamorząd w naszej szkole zorganizował zbiórkę karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Miedarach. Nasza przygoda w tym miejscu rozpoczęła się od przygotowania plakatu informacyjnego na temat zbiórki karmy. Bardzo wielu uczniów pozytywnie odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w akcji. Następnie wybraliśmy się z uczniami i ich rodzicami do Miedar. Na miejscu dzieci mogły pospacerować z wybranym pieskiem 🐕🐕‍🦺 - oczywiście pod opieką rodzica. Cieszymy się, że tak wielu uczniom nie jest obojętny los bezdomnych, porzuconych zwierząt. ❤️ Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. 🐾🐕🐈🐾Dzielenie się tym, co mamy, to dobry nawyk!🐾❤️

• Osobliwości Świata Fizyki 2023 - Uniwersyteckie Miasteczko Naukowe

• Uczniowie klasy 8a i 8b uczestniczyli w OSOBLIWOŚCIACH ŚWIATA FIZYKI, organizowanych przez Uniwersytet Śląski Dzieci w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

W bieżącym roku wykłady poświęcone były tematyce:

· Na grzbietach fal.

· Niebezpieczny przyjaciel ogień.

Wszechobecne i niezastąpione fale to temat drugiego pokazu. To na falach można się kołysać, oglądać programy telewizyjne, porozmawiać przez telefon, posłuchać muzyki. Opisywane są kilkoma prostymi parametrami, dzięki którym można zrozumieć obserwowane wokół nas zjawiska.

Nasi podopieczni mieli okazję dowiedzieć się, że na wiele pytań, odpowiedzi dostarcza FIZYKA. Przekonali się, że spotkanie z nauką, z pozoru niełatwą, wcale nie musi być nudne.