• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto obchodzone 26 września w całej Europie by zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych. W naszej szkole obchodziliśmy to święto przez cały tydzień. Na lekcjach języków obcych uczniowie naszej szkoły wysłuchali multimedialnej historii, poznawali jak się mówi "cześć" w wielu językach Europy, jak wyglądają flagi, jakie są symbole danego kraju, brali udział w quizach i różnych grach, ale przede wszystkim dowiedzieli się, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Każdy uczeń mógł również wykonać projekt językowey w postaci plakatu prezentującyego różne kraje europejsckie. Powstało wiele pięknych prac zdobiących naszą szkołę! 24 września w piątek (święto wypadło w tym roku w niedziele) wszyscy doskonale się bawili przebierając się za postacie charakterystyczne dla wybranego kraju. Reprezentacje klas starszych VII i VIII wzięły udział w quizie językowym dot. wiedzy ogólnej i kultury krajów europejskich. Zwyciężyła klasa VIII B - gratulujemy :-)

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się do wspólnego świętowania!
            Zobacz fotoreportaż z obchodów Europejskego Dnia Języków Europejski_Dzien_Jezykow.pdf

• Osobliwości świata fizyki

• Uczniowie klasy 8b i 8c uczestniczyli w OSOBLIWOŚCIACH ŚWIATA FIZYKI, organizowanych przez Uniwersytet Śląski Dzieci w ramach Uniwersyteckiego Miasteczka Naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI

W bieżącym roku wykłady poświęcone były tematyce:
            · Bezcenna energii
            · Na fali.

• Wybory do Prezydium Samorządu Szkolnego

• ZASADY GŁOSOWANIA NA PRZEDSTAWICIELI SAMORZĄDU SZKOLNEGO

1. Wybory do Prezydium Samorządu Szkolnego odbędą się 23 września 2021 r. w formie online.
            2. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania będzie czuwać komisja wyborcza oraz opiekunowie samorządu szkolnego.
            3. W wyborach każdemu uczniowi przysługuje jeden głos.
            4. Głosowanie na kandydatów odbywa się w sposób tajny poprzez wypełnienie formularza Forms przesłanego do uczniów w formie linku.
            5. Prawo do głosowania (czynne prawo wyborcze) ma każdy uczeń z klas IV-VIII.
            6. Uczeń oddaje głos poprzez okienka wyboru w formularzu Forms.
            7. Istnieje możliwość wyboru tylko 1 kandydata.
            8. Prawo kandydowania (bierne prawo wyborcze) mają chętni uczniowie, którzy do 22 września dostarczą swój plakat wyborczy do opiekunów samorządu szkolnego.
            9. Do Samorządu Szkolnego szukamy osób: aktywnych, samodzielnych, z pomysłami, mających czas na organizowanie różnych imprez, lubiących występować na forum szkoły. Od kandydatów wymaga się bardzo dobrego zachowania, ponieważ
            10. Jednym z zadań członków Samorządu, jest godne reprezentowanie społeczność uczniów.
            11. W tym roku szkolnym do prezydium samorządu wybieramy trzech przedstawicieli wszystkich uczniów
          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

• Kochani  Uczniowie,
            nauka w szkole podstawowej to jeden z najwspanialszych okresów  w życiu każdego człowieka.
            To nie tylko czas wytężonej nauki, ale i  nawiązywania pierwszych przyjaźni, poznawania świata, to czas zabawy i radośnie spędzanych chwil.
                  W imieniu Dyrekcji oraz całego Grona Pedagogicznego życzymy dużo sukcesów.

• Sztafeta pływacka Hel-Gdynia 2021

• Jest nam niezwykle miło poinformować, że Grzegorz Rybak i Jakub Rybak, brali udział w projekcie, w którym głównym partnerem było Miasto Tarnowskie Góry.Celem projektu było przepłynięcie wpław w formie sztafety trasy z Helu do Gdyni.

W skłąd sztafety wchodziło 14 osób wytypowanych z zawodników i wychowanków MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. W sztafecie popłynęli Grzegorz i Jakub uczniowie klasy 8a. Każdy z uczestników miał do pokonania około 1350m. Start odbył się z plaży głównej w miejscowości Hel.Meta przepłynięcia mieściła się na plaży w Gdyni Babie Doły, w okolicach “Torpedowni” (dystans około 17 km).

Sztafeta promowała wartości bliskie miastu oraz sportowcom uprawiającym pływanie takie jak wytrwałość w dążeniu do celu, systematyczność, nieustępliwość, waleczność.

• Kolejny sukces ucznia naszej szkoły

• Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie ucznia naszej szkoły. W ogólnopolskiej grze kryptologicznej "Łamacze Szyfrów" w kategorii ADEPT Tytuł Łamacz Szyfrów otrzymał Jakub Klimek z klasy 6d. Gratulujemy!

• Dziękujemy za udział w akcji "Pomóżmy obudzić się Bartusiowi".

• Dziękujemy wszystkim za udział w akcji "Pomóżmy obudzić się Bartusiowi".

Zbiórka kluczy pomogła wesprzeć klinikę Budzik, której podopiecznym jest mały Bartek.

Udało nam się zebrać około 40 kg kluczy.

To tak niewiele, a jednak tak dużo.

Dziękujemy :))

• Wyniki Konkursu Chemicznego ALCHEMIK

• Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 8a Nadia Rapacz w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik zdobyła dyplom z oceną bardzo dobrą.

Wyróżnienia w konkursie otrzymali:
            Magdalena Iwańska z klasy 7b
            Tomasz Starczyński z klasy 8d

• Nasza duma i radość Magdalena Iwańska

• Z dumą i radością informujemy, iż uczennica klasy VII b, Magdalena Iwańska, została Laureatką III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”w kategorii ADEPT, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.

Magdalena Iwańska została również laureatką Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego MasterBIT edycja 2021.

Serdecznie gratulujemy :))