• Ekologiczny piknik

• Malowanie kredą ziemi i przyrody, sadzenie 50 dębów, sianie łąki kwietnej, sprzątanie, konkurencje ekologiczno-sportowe (np. kręgle do butelek pet) i eko-koszykówka czyli rzucanie śmieci do kosza na odległość to tylko niektóre z atrakcji dzisiejszego pikniku ekologicznego w parku przy ul. Morcinka w Starych Tarnowicach. Impreza skierowana do uczniów miejscowych szkół została zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska, była i będzie pokazywana na antenie Polsat News. Akcja nie ograniczyła się tylko do udziału uczniów z SP 15, bo na miejscu pojawili się podopieczni z miejskiego Centrum Aktywności Seniorów - CAS oraz Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

• NASZE MISTRZYNIE CZYTANIA

• Wielka Liga Czytelników to konkurs czytelniczy skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. W kategorii kl. 1-3 zespół z naszej szkoły uzyskał 142 punkty na 150 możliwych do uzyskania. Hanna Drab, Aleksandra Kordiaczyńska i Zuzanna Śliwka z klasy 3b zdobyły tytuł Mistrza Województwa Śląskiego, a nie było to łatwe, bo konkurencja była ogromna. Wcześniej dziewczyny zostały Mistrzyniami Powiatu Tarnogórskiego. Gratulujemy sukcesu!

• Konkurs PixBlocks Programming Challenge

• Konkursy to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, nauki i zabawy oraz szansa na wygranie super nagród.

Cieszymy się, że jesteście z nami.

Jak wyglądać będą poszczególne etapy?

Na platformie PicBlocks do 15.05. będą dostępne zadania na rozgrzewkę.  Każdy ma okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce.

Etap kwalifikacji - od 16.05. do 03.06. - uczestnik rozwiązuje zadania konkursowe, aby móc znaleźć się w finale.

Wielki Finał 11.06. wyłoni tegorocznych Młodych Mistrzów Programowania.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajdziesz na pixchallenge.org

Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na spotkanie dr Krzysztofem Krzywdzińskim, który opowie o aplikacji PixBlocks oraz pokaże zadania, które pojawiły się w poprzednich edycjach konkursu.

Webinary odbędą się kolejno:

• webinar dla dzieci z klas 1-3 - 16 maja o godz. 17:00

• webinar dla dzieci z klas 4-6 - 23 maja o godz. 16:30

• webinar dla dzieci z klas 7-8 - 30 maja o godz. 19:30

• IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ZIEMI TARNOGÓRSKIEJ ROZSTRZYGNIĘTY

12 kwietnia odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Tarnogórskiej, w którym wzięło udział osiem zespołów. Po napisaniu testów oraz dogrywce pomiędzy szkołami z największą liczbą punktów ostatecznie wygrała Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika z Tarnowskich Gór, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Miasteczka Śląskiego, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich w Tarnowskich Górach. Nagrodzeni zawodnicy otrzymali cenne nagrody, a pozostali zawodnicy słodkości.Klasy I – III rywalizowały w konkursie plastycznym. I miejsce zajęła Nadia Pietsz z SP nr 8, II miejsce zajęły: Elżbieta Potempa z ZSP nr 2, Amelia Wojewodzic z SP nr 15 oraz Lena Kaczmarek z SP nr 15. III miejsce: Zuzanna Wasielewska SP nr 15, Ewa Gandawska SP nr 10 oraz Pola Gajda SP nr 10. Wyróżnieniami zostały nagrodzone: Joanna Grochulska i Pola Gajda z SP nr 10. Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły przypadła Alicji Zielińskiej z SP nr 3. Nagrodzonym gratulujemy!

• FINALIŚCI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

• Niezmiernie miło nam poinformować że Magdalena Iwańska z klasy 8b została potrójną finalistką konkursów organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty z fizyki, chemii i j. hiszpańskiego.

Finalistą konkursu z matematyki organizowanego przez Śląskiego Kuratora Oświaty został Bartosz Poźniak z klasy 8c

• ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

Zapraszamy do biblioteki szkolnej na mini wystawę poświęconą III powstaniu śląskiemu, którego 101 rocznica przypada 2 maja . Obok archiwalnych zdjęć przedstawiających powstańców można zobaczyć wiele artefaktów: hełmy, bagnet, manierki, menażki, chlebak, kuchenkę polową i inne przedmiotyz epoki. Chlubą naszej kolekcji są autentyczne śląskie stroje ludowe: męski i żeński. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy.

• Taaaka rybaa

• W dniu 07.05.2002r. odbyły się mistrzostwa spławikowe koła ZAMET nr 72 w kategorii senior, kobiet, U 20, U25 i kadet młodszy. Mistrzem został DAWID SKÓRA

• W dniu 01.05.2022r odbyły się mistrzostwa spiningowe kola ZAMET nr 72 w kategorii seniorów i młodzieży. Mistrzem został DAWID SKÓRA

• Taaka ryba