• OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY ,, ALCHEMIK ‘’ i OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY ,, EUREKA ‘’

• W marcu 2023 roku, 12 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie z chemii i  8 uczniów z fizyki . Konkursy przeprowadzane są przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy I Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem konkursów jest utrwalenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka. Dostarczyły  naszym uczniom rozrywki umysłowej,  jednocześnie przyczyniły się do popularyzacji i pogłębiania wiedzy z zakresu chemii i fizyki.

Dwie uczennice z naszej szkoły uzyskały dyplom wyróżnienia z wynikiem bardzo dobrym: Amelia Tomaszewska z chemii i Kinga Panok z fizyki.

Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.

• Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

• Uczniowie naszej szkoły w składzie: Berbeś Kacper, Cichoń Patryk, Kozak Krzysztof, Krusz Maja, Kuświk Michał, Miczka Filip, Szałajko Michał, Świerc Dawid, Ulfik Bartosz, Wylenżek Filip w dniu dzisiejszym zajęli II miejsce w powiatowym turnieju piłki nożnej z „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Gratulacje!!!

• Turniej Piłki Nożenj Chłopców i Dziewcząt

• W dniu 21.04.2023 w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się Turniej Piłki Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Bagińska Magdalena, Bienek Karolina, Cesarz Sandra, Gruszka Zuzanna, Kaczmarek Emilia, Krusz Maja, Mik Maja, Nowak Karolina, Penkaty Helena, Sieja Maria, Tyczka Wiktoria, Włoczka Emilia, Wyrwoł Alicja zajęła II miejsce, natomiast reprezentacja chłopców w składzie: Andronik Anton, Bagiński Mateusz, Kozak Krzysztof, Kubera Filip, Kyi Błażej, Miczka Filip, Pierścieński Mateusz, Piłat Paweł, Słomian Wiktor, Szala Grzegorz, Więdłocha Adam zajęła III miejsce.

GRATULACJE!!!

• BĘDĄ NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• Cieszymy się, bo nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025 Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Po podpisaniu umowy, które nastąpi prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja br. oraz konsultacjach z uczniami i Radą Rodziców, szkoła zakupi do biblioteki nowości wydawnicze.

• Sukces Anastazji Nowickiej z klasy Ia

• Gratulacje dla Anastazji Nowickiej z klasy I "a" za godne reprezentowanie Naszej Szkoły i zdobycie

III miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskimdla uczniów klas I - III pod hasłem

"Z przyrodą za pan brat".

Za każdym sukcesem dziecka stoi rodzic, dlatego GRATULUJEMY również Mamie i Tacie Anastazji.

• Sukcesy naszych uczniów w XX Międzyszkolnym Konkursie Literackim

•  W XX Międzyszkolnym Konkursie Literackim zorganizowanym  w ZSP nr 2 w dniu 20.03.23 w kategorii klas VII – VIII komisja konkursowa przyznała dwa równorzędne I miejsca uczniom:

Markowi Dąbrowskiemu uczniowi klasy VIII d SP 15

Hannie Adamczyk uczennicy klasy VIII d SP 15

W uzasadnieniu werdyktu czytamy:

Oryginalność jego (Marka) opowiadania polega na tym, że stworzył antybohatera-antypatycznego, egoistycznego, zarozumiałego, przekonanego o swojej wyższości naukowca, wyposażając go jednocześnie w autoironię.

Podróż, jaką odbywa, weryfikuje jego dotychczasowe osiągnięcia. Trafia do świata, który jest antyutopią. Świata, którego sam jest ,,autorem”. Tu trafny obraz współczesności. Pod wpływem nowych doświadczeń bohater dokonuje autokrytyki. Uczy się tego, co ważne w życiu.
            Opowiadanie ma formę monologu, jednak kompozycja jest przemyślana.
            Autor umiejętnie przechodzi z jednej kwestii w drugą, co sprawia, że czytelnik nie jest znużony opowieścią. Walorem pracy jest brak dłużyzn, odpowiedni dobór słów, trafne refleksje.

Hania natomiast stworzyła refleksyjną opowieść o bezdomnym mężczyźnie, który pomaga jedenastoletniemu uchodźcy wojennemu odnaleźć w Polsce rodzinę. Mężczyzna uzmysławia sobie, że jego nieszczęście jest niczym w porównaniu
            z tragedią chłopca.

Praca nagrodzona za ciekawie wykreowaną narrację. Dodatkowym jej atutem jest stworzenie odpowiedniego nastroju poprzez ładne, umiejętnie wprowadzone opisy
            i dialogi.