• Piętnastka w NOSPR

• Dziś uczniowie klas 4a, 4b, 4c i 5a wraz z ich wychowawcami i opiekunami odwiedzili siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia gdzie wysłuchali niezwykłego koncertu interdyscyplinarnego zorganizowanego specjalnie dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu ,,Kalejdoskop".
            Było cudownie...Wysłuchaliśmy wiele bardzo popularnych utworów muzycznych (m.in. Bizeta czy Mozarta) oraz historii ich powstania, gdyż jak się okazało literatura była inspiracją do ich skomponawania... Nie tylko słuchaliśmy muzyki, ale braliśmy w niej czynny udział poprzez wyklaskiwanie rytmu, a nawet śpiewanie na głos piosenki. Jesteśmy bogatsi o nowe niezwykłe doświadczenie - obcowania z muzyką na żywo w powiązaniu lietarurą. Polecamy.

• Kolejna dobra wiadomość !

• Kolejna dobra wiadomość :

Wojciech Wyder z klasy 8d
            został laureatem

XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
            "To, co ważne. Mój głos w sprawie wartości"

pod patronatem ks. prof. Jerzego Szymika
            i Śląskiego Kuratorium Oświaty

To bardzo duży sukces!

Gratulacje!

Uroczysta gala wręczenia nagród połączona ze spotkaniem autorskim z prof. Jerzy Szymikiem odbędzie się w czerwcu.

• Egzamin na kartę rowerową - test teoretyczny

• Egzamin jest dobrowolny i składa się z dwóch części. Część teoretyczną zdajemy u nauczyciela techniki w terminach podanych na plakatach. Częśc praktyczną zdajemy u nauczycieli wychowania fizycznego w wyznaczonych przez nich terminach,

• UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

• W piątek 28 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przygotowani przez panie: Annę Biedal-Tarską i Barbarę Polkę-Przeworską zaprezentowali program, w którym przybliżyli zebranym historię tego święta, poezję z nim związaną oraz utwory muzyczne. Uczennice zaprezentowały także performance taneczny zainspirowany uchwaleniem Konstytucji 3 maja, utratą niepodległości oraz jej odzyskaniem przez Polskę. Na koniec głos zabrała pani wicedyrektor Magdalena Zdebik, dziękując młodym aktorom i życząc wszystkim bezpiecznego i dobrego wypoczynku w czasie długiego weekendu.