• Wojciech Wyder mistrzem żywego słowa.

• Wielkie gratulacje dla mistrza żywego słowa - Wojciecha Wydera z klasy 8d

za zdobycie III miejsca

w prestiżowym Konkursie Recytatorskim MAŁY OKR.

Eliminacje na szczeblu powiatowym dla uczniów szkół podstawowych odbyły się

9 marca w Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana.

Brawo Wojtku!!!

• Takaa ryba ......

• W dniach 24-26.02.2023  w Pińczowie odbyła się VIII Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Uczeń naszej szkoły Dawid Skóra, reprezentował drużynę Okręgu PZW w Katowicach.          Zdobył III miejsce w kategorii do lat 14, a jego drużyna zdobyła również III miejsce.

Gratulujemy i życzymy taakiej ryby :))

• Dzień Dinozaura

• Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia.
            Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura.
            W Polsce obchodzone jest 26 lutego i z tej okazji, dzieci wykonały  prace plastyczne przedstawiające wybranego pradawnego gada.

• Światowy Dzień Kota

• Podczas zajęć na świetlicy dzieci mogły poznać znaczenie kotów w życiu człowieka,
            zrozumieć jak ważne jest niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły.
            W tym dniu świetliczaki wykonały portrety przedstawiające milusińskie zwierzątka.

• UCZNIOWIE Z UKRAINY ZWIEDZILI ZABYTKOWĄ KOPALNIĘ SREBRA

• Uczniowie z Ukrainy uczący się w klasie 8 przygotowawczej nie tylko poznają język polski, ale również historię i zabytki naszego miasta. W czwartek 2 marca zwiedzili Zabytkową Kopalnię Srebra i skansen maszyn parowych na zaproszenie Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. I chociaż ukraińska młodzież dobrze już rozumie język polski, to dzięki przewodnikowi mówiącemu w ich ojczystym języku miała jeszcze większą przyjemność ze zwiedzania obiektu wpisanego na listę UNESCO.

• LISTY I RYSUNKI UCZNIÓW Z UKRAINY DLA ŻOŁNIERZY I MEDYKÓW

• Uczniowie z Ukrainy uczący się w naszej szkole wzięli udział w akcji stowarzyszenia Dajemy Radę polegającej na pisaniu listów i przygotowaniu prac plastycznych stanowiących wyraz wsparcia dla walczących na froncie żołnierzy formacji ukraińskich oraz służb medycznych. Akcja ma na celu podniesienie morale, podtrzymanie walczących w skrajnie trudnych warunkach żołnierzy i medyków. Prace uczniów są ważnym sygnałem od osób, które wyjechały z Ukrainy, uciekając przed wojną.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Słowa mają moc!

Myśl ta przyświecała Szkolnemu Konkursowi Recytatorskiemu, który odbył się w naszej szkole 23 lutego 2023 roku.

Młodzi mówcy ujęli słuchających różnorodnością interpretacji utworów poetyckich, ekspresją oraz wrażliwością.

I miejsce zajął Wojciech Wyder z klasy 8d

II miejsce Anna Pytel z klasy 8c

III miejsce Kajetan Szwed z klasy 8e

Wyróżnienia przyznano uczennicom klas młodszych: Hannie Kubanek, Mai Płazie oraz Rozalie Cieslarovej.

Wszystkim - laureatom oraz pozostałym uczestnikom - serdecznie gratulujemy!

Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w konkursach zewnętrznych.

Nowa galeria Szkolny Konkurs Recytatorski została dodana do albumu fotograficznego